Kevätnäytöksen harjoitusaikataulu, FORSSA

KEVÄTNÄYTÖS Forssan Teatteritalolla, ma 16.5. klo 18.00

sekä harjoitukset klo 16-17.30

Liput myynnissä 23.4. opettajalta 7€ lapset, 12€aikuiset, ovelta 14€ ja 9€, 15.5. loppu kausi.
12.4. hyvitys tunti 25.1. edestä, pääsiäisloma ei tanssitunteja 16.4. ja 18.4.

Tanssijat tulevat paikalle 30 min. ennen oma harjoitusta, vaihtavat esiintymisasut päälle, harjoituksen jälkeen on vaatteet palautettava takaisin paikoilleen, myös näytöksen jälkeen vaatteet palautetaan ja laitetaan kauniisti pinoon.

Näytöksen esiintyjät ja heidän harjoitukset 16.5. Forssan teatteritalo

  1. 16.00-16.05​ Disco/showtanssi ma klo 16-17
  2. 16.05-16.10Nykytanssi10-12v. ma klo 17-18
  3. 16.10-16.15Nykytanssi ti 7-9v. klo 17-18
  4. 16.15-16.20Akrobatia
  5. 16.20-16.30Baletti 1 taso 1 la klo 9.30-10.30
  6. 16.30-16.35Koulutusryhmä Pionit
  7. 16.35-16.40Kärkitossu tunti
  8. 16.40-16.50Showtanssi ma klo 18-19
  9. 16.50-17.00Aikuisbaletti ti klo 18-19
  10. 17.00-17.05Baletti 3 ti klo 19
  11. 17.05-17.10Aadan soolo
  12. 17.10-17.15Lastentanssi 3-4v.
  13. 17.15-17.20Lastentanssi 5-6v.
  14. 17.20-17.30​​Iiriksen soolo ja Ainon soolo, duo

NÄYTÖKSEN JÄRJESTYS  16.5. klo 18.00  

  1. Aadan soolo                                                      
  2. Lastentanssi 3-4v. Mehiläiset 
  3. Iiriksen soolo 
  4. Lastentanssi 5-6v. Barbiet 
  5. Ainon soolo                       
  6. Baletti 3 Lintukoto 
  7. Nykytanssi 7-9v., Rantatanssi          
  8. Iiriksen ja Ainon duo                         
  9. Baletti 1 taso 1 perhoset
  10. Väliaikaa 20 min.    
  11. Kärkitossu, tee tanssi
  12. Akrobatia, Kesäsynttärit
  13. Nykytanssi 10-12v., Ystävyys
  14. Disco/showtanssi , satenkaari
  15. Aikuisbaletti, Juhannusneidot
  16. Showtanssi ma, kesäbileet
  17. Koulutusryhmä Pionit, puunlehdet
  18. Aadan ja Soilan duo

Väliajalla kahvitus. Kahvituksen järjestää koulutusryhmä Pionit vanhemmat, varat menee koulutusryhmän hyväksi

HYVÄÄ KEVÄTTÄ!

Toivottaa opettajat!